Dyson Purifier Hot+Cool HP2 De-NOx -ilmanpuhdistin
Edistyksellinen ilmanpuhdistus vangitsee automaattisesti 50 % enemmän typpidioksidia.¹
Puhdistaa ilmaa ja lämmittää koko huoneen tasaisesti.² Viilentää³ kesällä.
Täysin suljettu, kolmivaiheinen HEPA H13 -luokan suodatus kerää 99,95 % erittäin hienoista hiukkasista.⁴ Poistaa hajuja ja kaasuja⁵ sekä tuhoaa jatkuvasti formaldehydiä.⁶ Hallitse ja seuraa ilmanlaatua kaikkialta MyDyson™-sovelluksen⁷ tai handsfree-yhteensopivien puhepalveluiden avulla.⁸ Aseta aikatauluja ja vastaanota henkilökohtaisia ilmanlaaturaportteja MyDyson™-sovelluksen kautta.⁷
Tämä tuote soveltuu vain hyvin eristettyihin tiloihin tai satunnaiseen käyttöön.
Tekniset tiedot
-
Paino
5,5 kg
-
Oskillaation kulma
350 °
-
Johdon pituus
1,8 m
-
Äänitaso
63 dB
-
Tuotteen halkaisija (hame)
248 mm
-
220 mm
-
81m³ (according to POLAR)
-
<0.5W
-
1 year for HEPA+K-Carbon filter
-
Korkeus
764 mm
Pakkauksen sisältö
Dyson Purifier Hot+Cool HP2 De-NOx HP2 ilmanpuhdistin + tuuletin + lämmitin
-
Kaukosäädin
Kaareva ja magnetisoitu muotoilu – säilytä siististi laitteen päällä.
-
360° Combi HEPA + K-Carbon air purifier filter
Combined HEPA + K-Carbon filter
Huoneen tasainen lämmitys ja tehokas viilennys sekä edistyksellinen ilmanpuhdistus.²
Lämmittää koko huoneen talvella² tai viilentää kesällä.³ Vangitsee pölyä, hajuja, allergeeneja ja bakteereja – tehden kotiympäristöstä terveellisemmän.
Tärkeimmät ominaisuudet
-
Lämmittää talvella
Pitkän kantaman puhalluksen ansiosta se lämmittää koko huoneen nopeasti ja tasaisesti.²
-
Viilentää sinua kesällä
Lämpimällä säällä voimakas puhdistettu ilmavirta voi viilentää sinua.³
-
Auto-tila
Auto-tilassa ilmanpuhdistin reagoi automaattisesti poistaen epäpuhtaudet ja käyttäen energiaa vain tarvittaessa.
-
Helppohoitoinen
HEPA+K-hiilisuodattimen vaihtaminen on nopeaa ja helppoa. Laitteen LCD-näyttö ja MyDyson™-sovellus⁷ ilmoittavat, kun suodatin on vaihdettava.
-
Älyteknologia
MyDyson™-sovelluksen avulla voit seurata kotisi ilmanlaatua mistä tahansa, asettaa aikatauluja ja tehdä paljon muuta.⁷ Handsfree-ohjaus yhteensopivien puhepalveluiden avulla.⁸
Tutustu uraauurtavaan teknologiaan laitteen sisällä
Usein kysyttyjä kysymyksiä
Dyson Purifier Hot+Cool HP2 De-NOx -ilmanpuhdistimessa on kaikki Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde -tuotteissamme olevat ominaisuudet, mutta se menee askeleen pidemmälle ja vangitsee nyt enemmän typpidioksidia. Uusi K-hiilisuodatin on kyllästetty kaliumkarbonaatilla (K₂CO₃), ja se pystyy adsorboimaan 50 % enemmän typpidioksidia¹, joka on yleinen ja mahdollisesti haitallinen kotitalouden epäpuhtaus, jota syntyy kaasulaitteissa, avotulessa ja puulämmitteisissä uuneissa.
Formaldehydiä tuhoavaa katalyyttistä suodatinta ei tarvitse koskaan vaihtaa. Suosittelemme HEPA+K-hiilisuodattimen vaihtamista 12 kuukauden⁹ välein (perustuu 12 tunnin päivittäiseen käyttöön) – tämä voi vaihdella käytön ja epäpuhtaustasojen mukaan. Saat ilmoituksen MyDyson™-sovelluksen⁷ tai LCD-näytön kautta, kun suodatin on aika vaihtaa.
Lämmitin on varustettu automaattisilla katkaisukytkimillä, jotka aktivoituvat, jos lämmitin kaatuu tai ylikuumenee. Lisäksi lämmittimessä ei ole nopeasti tai äänekkäästi pyöriviä lapoja eikä näkyviä lämmityselementtejä.
Dysonin yhdistetty laite tuottaa ja käsittelee erilaisia tietoja, kuten käyttötietoja, anturilukemia, huoltoilmoituksia ja henkilökohtaisia asetuksia. Saat yksityiskohtaisen katsauksen kerätyistä tiedoista ja niiden käytöstä Connected Product Data Notice.
¹ Testattu suodatuskyvyn (EN1822), ilman hajonnan (DTM-801), ilmanpuhdistuksen kattavuuden 81 m³ kammiossa (TM-003711) ja lämmitystoiminnon osalta 35 m³ kammiossa (DTM-961).
² Testattu Dysonin testimenetelmän TM-003387 mukaisesti. 3 m³ testitilassa, puhaltimen nopeudella 10, ulkoisessa testilaboratoriossa (Fraunhofer WKI), verrattuna tavallisen aktiivihiilen suorituskykyyn.
³ Tuuletin, ei ilmastointilaite.
⁴ Testattu suodatuskyvyn osalta hiukkasilla, joiden koko on vain 0,1 mikronia (ISO29463).
⁵ Kaasujen poistonopeudet vaihtelevat.
⁶ Täysin kolmannen osapuolen testaama GB/T 18801-2022 -standardin mukaisella formaldehydin kumulatiivisen puhdistuksen testillä, jatkuvalla syötöllä kunnes formaldehydin CADR saavuttaa tasanteen. Käytännön tulokset voivat vaihdella.
⁷ Sovelluksen ominaisuudet vaihtelevat markkina-alueen mukaan. Vaatii laitteen sovelluksen käyttämiseen, Wi-Fi- tai mobiilidatayhteyden, Bluetooth 4.0 -tuetun laitteen sekä iOS version 15 tai Android version 8 (tai uudemman). Normaalit viesti- ja dataliikennemaksut voivat olla voimassa.
⁸ Katso MyDyson™-sovelluksesta yhteensopivat äänipalvelut. Tietoa yhteensopivista ääniohjauspalveluista löytyy MyDyson™-sovelluksesta.
⁹ Perustuu 12 tunnin käyttöön päivässä. Suodattimen käyttöikä vaihtelee likaantumisen määrän mukaan.